Každý z nás může za svůj život změnit svět k lepšímu. Přidáte se?

Svět z knihy (1.část)

31. července 2017 v 22:55 | Martin Zbranek
Konečně jsem dal dohromady pár kreseb a vytvořil z toho článek. První část vám toho asi moc nenaznačí, ale přece jen se jedná o základ. Další části budou lepší i s vlastními olejomalbami.

První tři obrázky zobrazují mapu města Avantis. Jedná se o hlavní město ostrova Entaurus, jehož hlavní specializací je rybolov a vojenství. Mapa je z přelomu 18. a 19. století. Proto jsou také mimorámové údaje psané především v runách, které o několik let později nahradila latinka.
Další kresba je pouze črta stínů ve městě, které je ve steampunk stylu.


Další dvě kresby zobrazují větrný mlýn a vojenské oppidum. Větrný mlýn se nachází v ústí údolí, které končí u moře. Mlýn je ze tří stran obklopen horami. Původně měl v tomto mlýně začínat můj první příběh, od kterého jsem však upustil. Další kresbou je vojenské oppidum. Taková oppida se stavěla na strategicky důležitých pozicích. Sloužila nejen jako útočiště, nýbrž především jako zimoviště pro táhnoucí vojska. Běžné rozměry takového oppida jsou 20x20 m (menší jsou už jen tvrze - zhruba 10x10 m), přičemž největší jsou 50x50 m (větší jsou hradiště - zhruba 200x100 m, a největší pevnosti - zhruba 300x200 m). Hradiště bývají oválné a pevnosti hvězdicové (většinou však záleží na zázemí).Další kresba zachycuje vzducholoď jako rozmáhající se dopravní prostředek, která uniká bouři v západu slunce.


Předposlední kresba zachycuje signalizační věž. Takové věže se stavěly zhruba 5-8 kilometrů od sebe. Hlavní systém předávání zpráv fungoval díky krytému ohništi, které se odkrývalo a zakrývalo klapkami. Tím vznikla abeceda na principu čar a teček (v našem světě Morseovka), díky níž se posílaly zprávy. Takové signalizační věže byly v provozu až do let 1800-1810 (dle území). Novější verze mívaly oválnou krytku nad prosklenou části a začalo se jim říkat semafory. Po věžním systému přišel na řadu telegraf.


Poslední kresba zobrazuje mapu královského města Ravensis sloužícího jako pevnost.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gabriela Gabriela | 4. srpna 2017 v 21:45 | Reagovat

Páni, ani nemůžu uvěřit,že jsi to kreslil. Jsi vážně talent:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama