Každý z nás může za svůj život změnit svět k lepšímu. Přidáte se?

Svět z knihy (Úvod)

15. července 2017 v 12:03 | Martin Zbranek
VAROVÁNÍ: Tento článek představuje fiktivní svět, ze kterého pocházejí zatím všechny mé příběhy, které jsem vymyslel, ale dosud nenapsal, jelikož k jejich zpracování bych potřeboval roky. Námět na jeden nejlepší vám představím na konci července.

Články tohoto typu budou vydávány každý měsíc jeden. V tomto měsíci vyjde ještě jeden takový.

Svůj svět vám nevnucuju. Já se díky němu dokáži odreagovat, odběhnout od reality, a to i přesto, že mě realita netíží a depresemi netrpím. Ten svět beru jako svoje hobby. Kreslím z něj budovy, oblečení, přírodu, zbraně, prostě vše, co si představím. Je to svět smyšlený a tedy fantasy, ale žádné nadpřirozené jevy jako kouzla zde nečekejte (maximálně šamany a věštce), pouze zázraky a neobyčejné příběhy jsou zde někdy častější a poutavější, než na naší planetě Zemi.

Moje budoucí kniha se zakládá na prvcích jako je steampunk a dieselpunk, které spadají pod takzvaný retro-futurismus. Abych vysvětlil tento pojem laicky, jedná se o zobrazení například doby 18. století, s vynálezy, které byly už v 19. století, tedy jde o vyjádření minulosti s budoucími prvky. Nejvlivnějším obdobím na moji tvorbu je Viktoriánská éra, doba industrializace a rozmachu Británie v 19. století. Odtud jsem také převzal především architektonické prvky a výrazné prvky té doby charakteristické jako jsou reformy a snahy o nastolení míru, dále konkrétní - mor, duel s pistolemi, čajové dýchánky, maškarní plesy apod. (ačkoliv některé prvky mohou vypadat archaicky a nezáživně, není tomu tak). Další prvky jsem čerpal také z české historie, a to především husitství a období druhé světové války. Hlavním tématem knihy je odboj. Děj se odehrává ve dvou fiktivních zemích na počátku roku 1830 (mapu dodám). Podobností s historickými událostmi v tomto roce na planetě Zemi si nejsem vědom.

Bohužel vám nemohu vylíčit námět, jelikož nedůvěřuji lidem natolik, abych zveřejnil námět knihy dříve, než knihu napíši (nemám rád prospěcháře). Tak si můžete alespoň přečíst povídku Jeviště, která je trochu komplikovanější a sofistikovanější.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gabi Gabi | 15. července 2017 v 13:30 | Reagovat

To ti držím palce. Opravdu by to dnes chtělo jiný námět knih než ty kraviny s úpírama, co blbnou malým holkám hlavu.

2 Martin Zbranek Martin Zbranek | E-mail | Web | 15. července 2017 v 22:50 | Reagovat

[1]: No myslím, že tohle zrovna pro malý holky nebude :D Ale rozhodně to bude něco, co bude stát za to si přečíst. Tak přísahám :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama