Každý z nás může za svůj život změnit svět k lepšímu. Přidáte se?

Úpadek (Úvaha)

18. července 2017 v 11:18 | Martin Zbranek |  Filozofie
Trochu atypická úvaha z včerejších nočních myšlenkových pochodů. Je to pro mě fakt divný období.

Ztracen v čase, v prostoru, v dimenzi. Bloudím a hledám jediné. To jediné a také ztracené. Ale jak najít a vzít zpět něco, co vzal čas? A tak snad zůstanu v této době, a to i přesto, že mi budete říkat, že jsem staromódní, uchýlím se do 19. století. Budu zde a počkám na tu jedinou věc tady.
Mezitím vám povím svůj příběh, jak jsem ztratil nejdůležitější věc na světě. A ať už zní slovo "věc" jakkoliv konkrétně, význam konkrétní není. Ztratil jsem lásku.

Nevím, zda to, co jsem dříve cítil, nebyl pouhý sen. Avšak to musel být takový sen, po kterém jsem toužil nejvíc, a doufal, aby se stal skutečností. Prožíval jsem ho nejživěji, a o to více mě zklamal, když jsem se probudil. Ale sny si nevybíráme, a i přesto, že jsem doufal, že se bude daný sen opakovat, už se od oné noci nikdy neobjevil. A tak se i sny časem rozplynou, až člověk zapomene i na to, co cítil. Tak jsem ve fázi dekadence a přežívám. Dříve jsem miloval, dnes už ne. Nikdy jsem nebyl milován, a pochybnosti o tom, že by se to mělo změnit, ty tu prostě budou.

Je čím dál hustší mlha, přes kterou dohlédnu stěží na povrch svého srdce, natož do jeho nitra. Má cenu hledat ten bájný poklad? Tu legendu s pravdivým základem, kterou jsem okusil, ale nedočetl? Možná to byla vzpomínka na to, kdy jsem milovat uměl, ale nedokázal ten cit vyjádřit. A dnes bych ho dokázal vyjádřit, ale někde jsem ho ztratil. Jenže upřímně, kdybych tu věc našel, dokázal bych ji správně využít? Kdyby nikdy neexistovala, nemusel bych po ní toužit. A když už existuje a najdu ji, spíše ji předám někomu, kdo jí více rozumí. Já se v téhle věci nevyznám.

Cože? Že jsem říkal, že vám povím příběh? No tak dobrá. Bylo to jednoho dne, kdy jsem…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama