Každý z nás může za svůj život změnit svět k lepšímu. Přidáte se?

Retikulární aktivační systém - RAS (Úvaha)

1. října 2017 v 19:37 | Martin Zbranek |  Filozofie
Toto téma není úplně určené k uvážení, a tedy se o úvahu moc nejedná. K uvážení je spíše to, jak RAS - Retikulární aktivační systém řídí naše životy. RAS sídlí v našem mozku a tvoří nezbytnou část toho, co nám pomáhá v dosahování našich životních cílů. Dá se totiž do jisté míry řídit námi samotnými, ačkoliv pracuje na podvědomé úrovni. Měli jste někdy pocit, že si třeba cestou do školy nebo do práce všímáte pouze určité značky auta, zajímavého inzerátu v novinách nebo specifického typu oblečení?

Náš RAS funguje jako síto, kterým prosíváme všechny věci či události, a padají přes něj jen ty, o které se nějakým způsobem zajímáme. Chcete si koupit nové auto, kabát nebo mobil? A nevidíte některou z těch věcí na každém rohu? Nevidíte náhodou přesně to auto, které si chcete koupit, všude kam se podíváte? Není to proto, že by v něm jezdil každý, ale proto, že se o danou věc zajímáte, a když se o ni zajímáte, vaše mysl sama podvědomě hledá takové prvky, které jsou v souladu s vaším myšlením nebo přesvědčením. Říká se tomu "zákon přitažlivosti".

Váš systém RAS může fungovat a pracovat buďto pro vás nebo proti vám. To platí na pozitivní a negativní energii. Pokud se budete snažit být pozitivní, potom bude RAS podvědomě naladěn na vyhledávání dobrých věcí. Není divu, že někteří lidé se chovají a vypadají, jako kdyby byli na drogách, když jsou šťastní, protože si nevšímají špatností, na které nejsou naladění (např. autorka knihy Můžeš vše, co chceš - Katy Yaksha)

RAS také hojně využívají úspěšní lidé. Ti vědí, že pokud si budou připomínat pravidelně své cíle, RAS začne vyhledávat prostředky k jejich dosažení. Pokud jste třeba člen lukostřelců, všimnete si v navrhovaných videích na youtube toho, jak se vyrábí dnešní luky, nebo třeba jaké typy luků lidé používali ve starověku a středověku.

Doufám, že vám tato kratší "úvaha" pomohla se zamyslet nad tím, jak funguje náš mozek, ale hlavně, jak žít život, který chceme (jednoduše řečeno, já vím, ale v podstatě to tak lze říci). Jak nalézt životní poslání? Zeptejte se sebe samých, co děláte tak rádi, že byste to dělali klidně zadarmo, ale mohli byste se tím i živit. Hranice našeho úspěchu a našich omezení existují pouze v našich srdcích, protože velká životní rozhodnutí neřídí mozek, nýbrž srdce.

Další informace, jak dosáhnout v životě úspěchu, naleznete v knize Odpověď od Allana a Barbary Peasových (nepropaguji produkt, pouze informuji), která se točí kolem RAS, a díky které budete moct dosáhnout toho, po čem v životě toužíte.
Pojednání o RAS naleznete i zde - https://www.youtube.com/watch?v=7ASoHp7lpYo&t=268s
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama