Dej mi odvahu změnit to, co změnit mohu, dej mi klid, abych dokázal přijmout to, co změnit nemohu, a moudrost, abych dokázal rozlišit jedno od druhého.

Název blogu (Info článek)

17. listopadu 2017 v 23:56 | Martin Zbranek |  Informace
Proč jsem nazval blog Operace Ultimátum? Operace proto, že se bude operovat (nikdo se řezat nebude, nebojte), a Ultimátum, jelikož mám na tento projekt určitý čas, za který budu muset dané věci splnit. Nebudu vás zatěžovat svým několikaletým plánem do budoucna, ale zatím pouze do letních prázdnin. Počínaje Novým rokem budu působit v několika oblastech, a to na tomto blogu, na Youtube, na Instagramu a popř. na své Facebookové stránce (nevím, jestli ji vůbec vytvořím).

A v jakých oblastech se chci angažovat? No především v psaní, kde budu nadále vytvářet své úvahy, básně a možná i pravidelnou povídku, jejíž pokračování bude záležet na vašich ohlasech (pokud nějaké budou, pak bude povídka pokračovat dále, pokud ne, pak dále psát nebudu). Budu tvořit z kovu (kování, odlévání, kalení, popouštění apod.), ze dřeva (reliéfy, plastiky, intarzie, povrchová úprava dřeva atd.) a kresby a malby (experimentální kresba a malba, exprese a imprese a mnohé další). Dále to budou výtvory jako praktické věci do domácnosti, dílny, do společnosti nebo do přírody a praktické informace do života (žádná filozofie ani náboženství už v tom prsty nemá, je to jen např. Jak vázat uzly, Rozdělat oheň v přírodě apod.). Ještě nemám úplnou vizi, jak vše zrealizuji, ale snad se toho dožijete.

A jak často budou články, fotky a videa vycházet? Do začátku Nového roku minimálně (potřebuji dodělat rozdělané projekty, ze kterých taky poskytnu info - např. výroba kuší a luků, vystřelovací ostří z Assassins Creed, ale i výroba hoblice - stolu na vyřezávání). Jedna úvaha a jedna báseň za dva týdny bude muset zatím stačit, ale od roku 2018 plánuji každý měsíc vydávat minimálně tři úvahy a dvě básně na blogu, dvě videa na Youtube a tři výrobky vyfocené na Instagram (jeden kovářský, jeden řezbářský a jeden kutilský - např. figurka z kovového šrotu).

O víkendu vyjde další úvaha (Válka), do konce měsíce pak ještě jedna a jedna báseň k tomu. Další informace ohledně tohoto projektu poskytnu před začátkem následujícího roku, abych upřesnil, jak to bude doopravdy. Za vaše názory budu rád. Za ty kladné, nebo i vaše vlastní, originální, které můžete předložit, budu ještě radši. Můžeme o nich diskutovat a snažit se je uskutečnit. Zatím se mějte a užívejte života. S pozdravem M.Z.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama